ECU

LANDIRENZO EVO OBD kontrol ünitesi temel kalite kavramını özetlemektedir. Yeni kontrol ünitesinin güçlü noktaları, araç kalibrasyonunun hızlı ve doğru şekilde tamamlanmasına izin veren kendi kendine kalibrasyon işlevlerinin güvenilir ve hassas, gerekirse benzin ECU’su entegre olma potansiyelinden ödün vermeden genişletilmiş kalibrasyon haritasını ayarlama özelliği. EVO OBD ile, benzinli kontrol ünitesi ile OBDII (Araç üzerinde Diyagnostik II) bağlantısıyla benzin enjektörlerinin ayrı ayrı çalışmasının teşhisini de yapabilirsiniz. EVO OBD bağlantıya hazırdır.

REGULATÖR

LI-02, gaz selenoid valfi, dahili bir filtre ile entegre edilmiş tek kademeli pozitif basınçlı bir basınç düşürücüdür. Regülatör iyice test edilmiş ve 110 kW güce kadar hem atmosferik hemde turbo motorlarda kullanımı önerilir.

LPG ENJEKTÖR

EVO enjektör rayı, uç bir enjektör rayının teknik özelliklerini, gazdaki kirliliklere karşı olağanüstü dirençle birleştirerek, bir gaz filtresinin kullanılmasını mecbur kılmaz.

SEÇİCİ ANAHTAR

Kare düğmenin içeridiği fonksiyonlar:

  • Gaz/benzin düğmesi ve hangi yakıtın kullanıldığı gösteren iki led
  • 5 Led ile tankta ne kadar gaz kaldığını gösterir.

Anahtar aynı zamanda aşağıdaki altında devreye giren bir sesli alarm içerir: Düşük gaz basıncında benzine geçerken, arıza durumunda benzine geçişte.

MULTIVALF VE DOLUM UCU

Multivalf , LPG’ nin tank içinde uygun bir şekilde saklanabilmesi için gerekli bir mekanik cihazdır. ECE 67R-01’e uygun olarak LANDIRENZO multivalfleri aşırı basınç valfi, termostatik valfi, aşırı akım valfi, geri dönüşsüz valf ve kapatma solenoid valfi ile donatılmıştır. Yönetmeliklerin öngördüğü gibi dolumlarda tankın toplam kapasitesinin % 80’inde otomatik kapanan mekanizma ile donatılmıştır. Tüm multivalfler elektronik seviye göstergesi sensörünün takılması için tasarlanmıştır. Çek valfi harici dolum ucu, LPG’yi dünya çapında tedarik etmenizi sağlayan cihazlardır.

LPG TANKI

Çoğu aracın ihtiyaçlarını karşılamak için, Landi Renzo çeşitli LPG tankları önermektedir. Otomobil ücretlerinin talep ettiği sıkı güvenlik kriterlerine sahip standartlara göre seçilir. Stepne Tankar yuvarlaktır ve stepne yerine monte edilir. Silindirik tanklar bagaj içine veya araç dışına monte edilir. Her iki tip tankın farklı boyutta ve kapasitede olanları mevcuttur. Güvenlik nedenleri ile, LPG tankları yanlızca %80 seviyesinde doldurulabilir; bu seviye multivalf tarafından saptanır.