LPG Tank Değişimi Nasıl Yapılır?

LPG tank değişimi TSE belgeli yetkili LPG servisimizden uzman kadrolarımız tarafından yapılmaktadır.

LPG Tankı Kullanım Ömrü Kaç Yıl?

Araçlarda takılı olan tankalarım ömrü on yıldır bu süreyi tamamladıktan sonra araç vizeden geçmez. Otogaz sistemi takılı olan araç sahiplerinin merak ettiği konulardan biride aracın muayenesi geldiğinde, makina mühendisleri odasından LPG sızdırmazlık raporu almak zorunlu mu? sorusudur. 2012 yılında çıkan yasaya göre on yılınını doldurmamış en az 2 yıl kullanım ömrü olan araçlardaki, tanklarda her hangi bir gaz kaçağı veya şamandra kapağı ve bakır boruların üzerine geçirilen hortumlarda yırtık yok ise sızdırmazlık raporu mecburi değildir. Sizlere tavsiyemiz aracı muayeneye götürmeden önce sunar otogaz’ı ziyaret ederek aracın LPG sisteminde kaçak olup olmadığını araçta muayeneye engel olacak LPG sorunu olup olmadığını kontrol ettirmenizdir. Sunar otogaz olarak araçlarını en son teknoloji ile kontrol edip işinde uzman kişilerle çalışmaktayız.

Otogaz tank değişimi 10 yıl ! Sunar otogaz olarak on yılını aşan imal süresi dolmuş olan silindir yada simit tankları her ebat da değişimini siz değerli müşterilerimizin isteği doğrultusunda değişimini ve tadilat projesi eşliğinde sızdırmazlık testi ile değişimini yapmaktayız.

Yaklaşık dört milyondan fazla LPG'li araç sahibinin bilmesi gerekn ve merak ettiği soruların başında LPG tank değişimi nasıl yapılır? LPG tank ömrü ne kadar? gibi sorulardır. Otogaz sistemi takılı araçlarda otogaz tank değişimi vatandaşın mal ve can güvenliği için her on yılda bir zorunlu hale gelmiştir. Ayrıca firmamızda Saka, Sam Çelik, Step, Atiker, Qql, Duban, Optimum gibi markalar bulunmaktadır.

Silindir Tanklar

Simit Tanklar